Božično-novoletni koncert v Domu starejših občanov SeneCura na Pobrežju

Pevski zbor

Božično-novoletni koncert v Domu starejših občanov SeneCura na Pobrežju

12. december 2024

Sinoči smo v dvorani omenjenega doma, izvedli prvi letošnji božično-novoletni koncert. Pesmi je naša zborovodkinja Alenka Korpar razporedila v dva dela. Izbor pesmi je bil prilagojen današnjim poslušalcem, stanovalcem doma.

Koncert smo zaradi Alenkine bolezni, uspešno izvedli pod vodstvom zborovodkinje Maje Lutar-Kramberger, ki z zborom tudi občasno sodeluje.

V prvem delu smo z izvedbo narodnih pesmi vzpodbudili prisotne poslušalce k spontanemu sodelovanju. V popolnoma zasedeni dvorani, nas je pri petju nekaj prisotnih s petjem tudi spremljalo, kar pomeni, da se takšen dogodek močno dotakne poslušalcev.

V drugem delu pa smo z božičnimi skladbami navzočim pričarali delček pred-prazničnega vzdušja, ki ga starejši občani običajno podoživljajo na drugačen način, kot je v velikem delu družbe doživet danes. Ob petju smo slišali tudi spremljavo iz dvorane.

Koncert je tokrat povezoval naš pevec Simon. S harmoniko pa ob nekaj skladbah petje popestril pevec Štefan.

V zahvalo za obisk in petje v domu, so nas stanovalci presenetili s priložnostnim darilom, izdelkom njihovih spretnih rok in truda. Hvala!

Marjan F.

P.s.:      Pevci smo se spraševali od kod ime oz. kaj pomeni – SeneCura!

            Predvidevam, da iz Senex (lat.)-starec  Cura (lat.)-skrb, oskrba

            Torej: skrb za starejše ali oskrba starejših.

vaše mnenje